DOODLE

Doodle, program pro plánování akcí, schůzek a událostí, jednoduše ovladatelný, přehledný a rychlý. Potřebujete se s kolegy domluvit na společném setkání nebo pořádáte kurz a chcete vědět, který termín je pro potenciální účastníky nejvhodnější? Použijte Doodle. Program dobře známý, avšak stále poměrně opomíjený.

Doodle je online služba pro plánování nejrůznějších akcí, která zainteresovaným osobám umožňuje o termínu setkání hlasovat nebo se k dané události vyjádřit. Pro práci s Doodlem můžete využít i mobilní aplikaci, ve které vytvoříte událost během chvilky a následně ji ostatním rozešlete přes Messenger, WhatsApp, SMS zprávu nebo e-mail. Tato praktická aplikace vám pomůže s plánováním vašeho času, čímž vám zároveň čas šetří.

Do Doodlu se přihlásíte pomocí nově vytvořeného účtu nebo prostřednictvím Facebooku či Gmailu. Značnou výhodou je synchronizace s vaším online kalendářem, Doodle tak můžete propojit s Googlem, Outlookem nebo ICS feedem a usnadnit si tak práci.

Vytvoření události je velmi jednoduché. Stačí kliknout na Create a Doodle a v prvním kroku vyplnit název události, místo konání, popřípadě poznámku ke konané akci. V dalším kroku uvidíte kalendář, který jste s Doodlem propojili. V záložce Month pak zvolíte datum a čas jednotlivých termínů. Přizvaní lidé tak mohou hlasovat, které termíny jsou pro ně vyhovující. 

Ve třetím kroku nastavíte parametry hlasování. Účastníkům můžete povolit hlasovat pro více možností nebo pouze jedenkrát. U události lze nastavit i maximální počet osob, tzn. že se k určitému termínu budou moci přihlásit jen ti nejrychlejší. Doodle poskytuje i službu „skrytého hlasování“, což znamená, že veškeré komentáře a hlasy účastníků uvidí jen správci. 

Jakmile máte událost vytvořenou, můžete ji šířit mezi ostatní prostřednictvím e-mailu nebo odesláním odkazu, který se vám po dokončení události nabízí. Odeslat lze i odkaz na správu hlasování, kde uvidíte, kdo hlasoval a jaký je celkový stav. Jako správci vám služba povolí exportovat událost do PDF či XLS. 

Pokud vás trápí, že se s někým stále nemůžete domluvit na čase setkání, protože jste oba vytížení, doporučuji využít službu Doodle 1:1. Jedná se o jednoduché dva kroky, které vám ušetří spoustu času. Vytvořte událost, pojmenujte ji, navrhněte možnosti setkání a pošlete druhé straně pozvánku ve formě odkazu. Osoba, která pozvánku obdrží, potvrdí preferovaný termín a událost se automaticky zapíše do obou kalendářů zúčastněných osob. 

Doodle je velmi praktický nástroj pro plánování schůzek, osobně mi však více vyhovuje mobilní aplikace, jejíž ovládání mi připadá rychlejší a ještě o krok přehlednější, než je tomu u online služby. A jak jste na tom vy? Je Doodle i vaším věrným organizačním pomocníkem?

Příjemné plánování a více setkání vám za tým Culture Matters přeje

Tereza