EFFE: Europe for FestivalsFestivals for Europe

EFFE  je evropská značka kvality pro festivaly iniciovaná Evropskou festivalovou asociací (EFA) za podpory Evropské komise a Evropského parlamentu. Projekt EFFE je pro festivaly mimořádnou příležitostí pro usnadnění navazování mezinárodní spolupráce, rozšiřování sítě zahraničních kontaktů a zlepšování oblasti umělecké produkce, organizace i finančního zajištění festivalů.

Culture Matters je národním koordinátorem značky EFFE. Naším úkolem je přinášet vám nové informace, propagovat značku EFFE směrem k českým festivalům, ale také například k českým institucím (Ministerstvo kultury České republiky, kraje a obce, v nichž se festivaly se značkou EFFE konají a další zájmové organizace). Jsme tu také pro jakékoliv vaše dotazy 🙂

Jak získat značku EFFE?

Od roku 2019 je žádost o značku EFFE pro všechny žadatele bezplatná. Stačí se zaregistrovat na portálu FestivalFinder.eu a během registrace zatrhnout možnost žádat o značku EFFE 2019-2020. Důležitou podmínkou je splnění alespoň sedmi z desíti kvalitativních standardů. Zažádat o značku EFFE můžete kdykoliv. Pokud tak učiníte do 10. února 2019, můžete být zařazeni do výběru nominací o prestižní ocenění EFFE Award. Držitelem ocenění EFFE Award z roku 2015 je například Pražské Quadriennale!

Kdo žádost posuzuje?

Žádosti jsou posuzovány zástupci Asociace evropských festivalů (EFA). V případě pochybností EFA spolupracuje s národními administrátory (EFFE Huby, jehož součástí je i Culture Matters). 

Které festivaly z ČR již EFFE Label získali?

Značkou kvality EFFE byla v minulosti oceněna řada tuzemských festivalů, např.: Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, Pražské jaro, Tanec Praha, Měsíc autorského čtení, Smetanova Litomyšl, Mezinárodní festival outdoorových filmů, Malá inventura a další.

 

Chcete dostávat aktuality o značce EFFE?

Jsme v úzkém kontaktu s koordinátory EFFE Label a účastníme se pravidelných konferencí. V našich pravidelných měsíčních newsletterech vám budeme přinášet novinky o značce kvality i oceněných festivalech, důležité informace, ale také inspiraci a zajímavosti z festivalového dění na evropské úrovni. Zůstaňte v obraze a přihlašte se k odběru Newsletteru.

Vaše údaje použijeme pouze pro komunikaci o značce EFFE. Pokud máte zájem dostávat od nás informace o dalších našich akcích a novinkách, zaškrtněte prosím políčko níže.

Důležité odkazy

FestivalFinder.eu

Zaregistrujte se první rok zdarma na portál FestivalFinder, díky kterému vás případní zájemci najdou snadno a rychle. Platformu můžete využít také pro vyhledávání festivalů, které by zajímaly vás. 

EFFE Label

Je váš festival vhodným kandidátem pro získání známky kvality EFFE? Přečtěte si deset základních standardů kvality, které musí splňovat každý festival oceněný známkou EFFE.

Registrovat festival

Zaregistrujte váš festival a získejte tím možnost zažádat o známku kvality EFFE. Pokud stihnete registraci do 10. února, váš festival může být vybrán do užší nominace o ocenění EFFE Award.