Snídaně pro kulturu

aneb Culture Matters Breakfast

Pravidelná neformální setkání pro lidi působící v kultuře.  Zatím v Brně. Pokud chcete Snídaně pro kulturu i ve vašem městě, ozvěte se nám.

Kdy: v pátek 7. dubna 2017 od 8:30

Kde: v kavárně Amaro Records na ulici Milady Horákové 22 v Brně

Téma:

Creative Commons aneb Jak sdílet digitální díla po internetu

Hosté Snídaně:

 

Jiří Marek
Jiří Marek

Odborník na Creative Commons v ČR. Sám sebe charakterizuje: Jsem chemik se zájmem o vodíkové technologie, právník se specializací na otevřený přístup (Open Access, Open Agenda) a obecně na autorskoprávní problematiku. Dále průvodce, kterého zajímá moderní rozvoj měst a také Brňan od narození.

Lucie Straková
Lucie Straková

Odbornice na Creative Commons v ČR, právnička se specializací na právo duševního vlastnictví a právo ICT. Během dubna se stane předsedkyní nově vznikajícího spolku Open Content. Volný čas tráví mimo jiné historickým šermem nebo jízdou na motorce.

Proč byste měli přijít?

Dozvíte se o moderních možnostech autorskoprávní ochrany vašich děl a 
jak šířit i chránit vaše digitální díla v internetové době

Zjistíte, jak zapadá koncept Creative Commons (CC) do autorského práva ČR

Získáte tipy na další odborné materiály a informace o CC

Podíváte se do stylové kavárny a komunitního nahrávacího studia Amaro Records

Potkáte nové lidi se stejným zájmem - z našich dotazníků vyplynulo, že se chcete potkávat naživo, nejen s námi, ale i navzájem s podobně naladěnými lidmi z kultury. Kromě přednášky a diskuze na téma Creative Commons bude na programu i networking, tedy neformální debatování a propojování účastníků.

 

Vstupné zdarma (drobný příspěvek vítán),
z kapacitních důvodů kavárny (jen 40 míst) registrace nutná:

Co je to Creative Commons?

Licence Creative Commons jsou souborem veřejných licencí, které přinášejí nové možnosti v oblasti publikování autorských děl: posilují pozici autora při rozhodování za jakých podmínek bude dílo veřejně zpřístupněno. Licence Creative Commons fungují na jednoduchém principu: autor jejich prostřednictvím nabízí neurčitému počtu potenciálních uživatelů licenční smlouvu, na základě které jim poskytuje některá svá práva k dílu a jiná si vyhrazuje.

Mezi nejznámější projekty, jejichž obsah může být licencován pod jednou z licencí Creative Commons, patří encyklopedie Wikipedie, komunitní web pro sdílení fotek Flickr, Picasa/Google+, geolokačně zaměřené Panoramio, umělecký komunitní web deviantART, FreeMusicArchive.org a pod touto licencí je šířeno například i vysílání arabské televize Al-Džazíra nebo stránky českého Ministerstva životního prostředí.

Akci pořádá Culture Matters ve spolupráci s Brnem kulturním.

 

Těšíme se na setkání s vámi!